اگر حسین (علیه السلام) از ما بود در تمام زمین برای او منبر و پرچم برمی‌افراشتیم آنتوان بارا نویسنده مسیحی در کتاب خود با عنوان «حسین در اندیشه مسیحی» می‌گوید: اگر حسین علیه السلام، از ما بود در تمام زمین برای او منبر و پرچم برمی‌افراشتیم و مردم را با نام «حسین» به مسیحیت فرا می‌خواندیم
کشتن یا کشته شدن، ماجرای تازه‌ای نیست که عاشورا به خاطر آن برای بشر برجسته شده باشد. هابیل و قابیل نیز این امر را تجربه کرده‌اند. باید دید چرا عاشورا برای انسان در بیش از چهارده قرن پرچم حرکت به سوی پیروزی بوده و رفته رفته بشر احساس می‌کند پرچم سرخ کربلا بر تارک انسانیت درخشیده و خواهد درخشید.


چرا خورشید کربلا روز به روز پرفروغ‌تر می‌گردد و امید غروب را در برخی نابخردان به یأس مبدل ساخته است؟! این پرسشی است که هر انسانی اگر با واقعه کربلا آشنا باشد از خود می‌پرسد و در تکاپو و جستجو است که جواب قانع‌کننده‌ای برای آن پیدا کند. مگر کشتارهای وحشتناک‌تر از کربلا، و با قربانیانی پرتعدادتر از شهدای کربلا در تاریخ رخ نداده است؟ اما چرا آسمان در شهادت حسین (ع) خون می‌گرید، و چرا روز مثل شب سیاه می‌شود؟
این سؤال فقط یک جواب دارد؛ و آن اینکه در کربلا، خلیفه خدا در روی زمین کشته شد. صفات الهی که در امام حسین (ع) متجلی بود، در مسلخ عشق ذبح کردند. اگر به منشور جهانی امام حسین (ع) از قتلگاه کربلا توجه شود، راز و رمز بقا و ابدیت عاشورا احراز می‌گردد.
امام می‌فرمایند: «یا شیعه آل ابی‌سفیان! ان لم یکن لکم دین وکنتم لا تخافون المعاد فکونوا احرارا فی دنیاکم و ارجعوا الی احسابکم ان کنتم عرباکما تزعمون... انا الذی اقاتلکم وتقاتلونی. النساء لیس علیهن جناح فامنعوا عناتکم عن التعرض لحرمی مادمت حیّاً»
امام حسین (ع) این عبارات را زمانی بر زبان جاری کردند که به خیمه‌ها حمله‌ور شدند. حضرت سیدالشهدا فرمود: «‌ای پیروان خاندان ابی‌سفیان! اگر دین ندارید و از روز جزا نمی‌هراسید، لااقل در زندگی آزادمرد باشید و اگر خود را عرب می‌پندارید به نیاکان خود بیندیشید. شرف انسانی خود را حفظ کنید. اکنون من با شما می‌جنگم و شما با من می‌جنگید و این زنان گناهی ندارند. تا من زنده هستم به اهل بیت من دست نیازید و از تجاوز این یاغیان جلوگیری کنید».
این سخنان امام حسین (ع) در واقع پیام عمومی و منشور جهانی است که از قتلگاه کربلا به همه جهانیان و در همه زمان‌ها صادر شده است که اگر معتقد و پایبند به قوانین الهی و دستورات آسمانی نباشند لااقل باید حدود انسانی و ملی خویش را مراعات کنند و به‌اصطلاح تابع قوانین بین المللی باشند.
اعلامیه حقوق بشر، ۱۴ قرن پیش، از یک قتلگاه صادر شده است. لذا مقتول آن بر تارک انسانیت و بشر زنده است. عمق حادثه بستگی دارد به اینکه چقدر انسانیت و کمالات انسانی در آن حادثه آسیب دیده است و چه کسی در آن کشته شده است. به خاطر حقایق است که امثال گاندی امام حسین (ع) را الگودهنده انقلاب خود می‌داند و آنتوان بارا نویسنده مسیحی در کتاب خود بنام «حسین در اندیشه مسیحی» می‌گوید: اگر حسین علیه السلام، از ما بود در تمام زمین برای او منبر و پرچم برمی افراشتیم و مردم را با نام «حسین» به مسیحیت فرا می‌خواندیم».

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد
  1. مهدویت
  2. شیعه شناسی

نگاهی بر زندگانی شخصى امام زمان(عج)

حضرت رضا علیه السلام فرمود:
(( و ما لباس القائم (عج ) الا الغلیظ و لا طعامه الا الخشب ؛))
((لباس قائم (عج ) جز پارچه زبر و خشن ، و غذاى او جز غذاى ساده نیست .)) (۱)
او در برخورد با مستضعفان آنچنان است که به فرموده پیامبر صلى اللّه علیه و آله و سلم .
هنگام حکومت مهدى (عج ) نیازمندانى به حضورش مى آیند و درخواست نیازمندیهاى خود مى کنند، آن حضرت مقدارى که درخواست کنندگان بتوانند حمل کنند بدون شماره به آنها مى دهد. (۲)

آشنایی با چاه عریضه در مسجد جمکران

حتما شما هم درباره چاه عریضه در مسجد جمکران شنیده اید. سوالی که برای بسیاری پیش می آید این است که آیا این چاه مورد تایید حضرت مهدی (عج) است و ایشان دستور حفر این چاه را داده اند؟ سایت مصاف با شیطان در ادامه به تحقیق در این مسئله پرداخته است…

عریضه نویسی» بمعنی عرض حال کردن به کسی برای چاره جویی در کاری می باشد که معمولا از سوی فردی که در رتبه پایین تر قرار دارد به کسی که در رتبه بالاتر قرار دارد انجام می گیرد(۱) و در اصطلاح رقعه ای (کاغذی) است که فرد حاجتمند آن را یا خطاب به خدا می نویسد و در آن خدا را به حق و منزلت معصومین برای برآورده شدن حاجتی سوگند می دهد و یا مستقیما خطاب به حضرات معصومین (ع) بخصوص امام عصر (عج) نوشته می شود که آنها را واسطه قرار داده و برآورده شدن حاجت و یا رفع گرفتاری خود را از آنها می خواهد، و سپس در آب روان، دریا، چاه آب و … می اندازد.

احساس امام زمان به منتظران

 

اگر از هر شیعه‌ای بپرسیم که «نسبت به امام زمان علیه السلام چه احساسی داری؟» احتمالاً پاسخی‌ خواهد داد که شباهت زیادی با جملات زیر خواهد داشت:

ما شیعیان، به امام زمانمان علاقه‌مندیم و برای سلامتی و ظهورش دعا می‌کنیم. ما تلاش می‌کنیم به یاد او باشیم و رضایت او را بدست آوریم. این‌ها کمترین کاری است که ما می‌توانیم برای ایشان انجام دهیم...

۹۰ اثر خواندن دعای فرج در قنوت

 

 

۱-فرمایش حضرت ولی عصر(عج) بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج که فرج شما در آن است
۲- این دعا سبب زیاد شدن نعمت هاست
۳-اظهار محبت قلبی است
۴- نشانه ی انتظار است
۵- زنده کردن امر ائمه اطهار(ع) است

ارتباط با امام زمان (علیه السلام) در عصر غیبتقسمت اول
اعتقاد بــه وجود امام زمان و حجت حق (عج) از ضروريات مذهب شيعه است. برابر روايات و ادلّه وجود امام در هر زمانى لازم است. زمين بدون حجت باقى نمى ماند. در اين زمان كه حجت الهى در پرده غيب به سر مى برد اين پرسش ها مطرح مى شود :
آيا ارتباط با آن حضرت امكان دارد يا خير ؟ آيا شيعيان و پيروان حضرت مى توانند از محضر آن بزرگوار بهره مند گردند يا خير ؟
سخن در ايــن مقوله از امـكـان عقلى نيست بلكه سخن در اين است كه آيا برابر موازين و رواياتى كه داريم چنين امرى مى شود تحقق يابد يا خير. در اين باره دو ديدگاه وجود دارد :

vertical horizontal