بسم الله الرحمن الرحیم

«عاشورا» سوژه‌اي نيست كه هركسي، با هر سطح از دغدغه و سواد تاريخي و همچنين توانايي‌هاي تكنيكي بتواند به آن نزديك شود و از آن فيلم سينمايي بسازد. آن‌هم فيلمي كه قرار است كل واقعه را عينا بازسازي كند. اين موضوعي‌ست كه نزديك نشدن به آن، بهتر از بد نزديك شدن و توليد اثر ضعيف راجع به آن است و متاسفانه «رستاخيز» اثر ضعيفي‌ست.

 

اثر برگزيده هيئت داوران جشنواره فيلم فجر، جز اشتباهات ساختاري و اشتباهات محتوايي و تاريخي فراوانش كه در تناقض با مقاتل مورد تائيد است و فيلم را تبديل به «عاشورا به روايت احمدرضا درويش!» كرده است، اشكالي دارد كه مراجع تقليد بارها انجام آن را نهي كرده بودند. در اكثريت فتاوا، نشان دادن چهره حضرت عباس(ع) جایز نبوده است که کارگردان این فیلم با نادیده گرفتن نظر مراجع و علمای دین برای جذابیت بیشتر فیلم و بدون توجه به تقدس‌زدایی از این الگوی دینی کار را خود را به پایان برده است و همين هم در همين چند روز اعتراضات بسياري را برانگيخته است. حال بايد صبر كرد و ديد مسئولان براي اكران عمومي فيلم برگزيده‌شان فكري براي حل مشكلاتش خواهند كرد يا تن به اعتراضات بيشتر خواهند داد.

و از این رو سایت جهانی کربلا اعتراض خود را نسبت به پخش و اکران این فیلم سر تا سر اشکال محکوم میکند


 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

 پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام به طور اختصاصی به موضوعات مرتبط با امام سوم شیعیان، حضرت سید الشهدا علیه السلام می پردازد و معرفی جهانی آن حضرت و دفاع از مکتب ایشان را به عنوان هدف خود قرار داده است.

شبکه های اجتماعی

 

Template Design:Dima Group

با عضویت در کانال تلگرام سایت جهانی کربلا از آخرین مطالب باخبر شوید .عضویت در کانال تلگرام