امروز جمعه, 01 تیر 1397 - Fri 06 22 2018

منو
سر امام حسین (ع) در مدینه دفن است!

سر امام حسین (ع) در مدینه دفن است!

 

«محمد بن عبدالهادی شیبانی» عضو هیئت علمی دانشگاه مدینه منوره طی گفت و گویی با روزنامه “الحیاة” مدعی شد که سر مبارک سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین علیه السلام در کنار مادر بزرگوارش، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها دفن شده است!

وی در ادامه ادعاهای واهی خود افزود: بنده معتقدم همانطور که در روایات و احادیث آمده، یزید إبن معاویه با فرزندان حسین بن علی خوش رفتاری کرد! و این خوش رفتاری وی نشان می دهد که می توان این نتیجه را گرفت که یزید دستور داده سر او را به مدینه بفرستند تا در کنار مادرش دفن شود!

این عضو هیئت علمی دانشگاه مدینه منوره همچنین مدعی شد: ما در طول تاریخ حتی یک انتقاد آشکار از آل البیت یا صحابه و یا تابعین به یزید إبن معاویه در مورد تعامل وی با سر حسین بن علی نشنیده ایم! اگر ادعای برخی افراد در مورد وجود روایاتی در این زمینه، درست بود، بدون شک ما شاهد اعتراضات گسترده ای علیه وی بودیم اما چنین نشد. اگر این روایات درست بود، إبن زبیر هم به مخالفت با یزید بن معاویه بر می خواست!

«محمد بن عبدالهادی شیبانی» افزود: آنچه که حرف بنده را تأیید می کند، قول «حافظ أبو یعلی همدانی» است که می گوید “سر حسین بن علی نزد مادرش مدفون گردیده است”. علمای علم نسب شناسی مانند «زییر بن بکار» و «محمد بن الحسن المخزومی» نیز این مقوله را تأیید کرده اند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدبا عضویت در کانال تلگرام سایت جهانی کربلا از آخرین مطالب باخبر شوید .عضویت در کانال تلگرام