زمینه سازی برای ظهور شخصی از امام صادق (ع) پرسید: مگر علی (ع) در دین خدا، قوی و قدرتمند نبود؟ امام (ع) فرمود: آری قوی بود
او پرسید: پس چرا آن حضرت بر اقوامی (بی ایمان و یا منافق) مسلط شد ولی آنها را نكشت ، چه چیز مانع شد؟ امام صادق (ع) فرمود: یك آیه از قرآن ، مانع شد. او پرسید: كدام آیه ؟


فرمود: این آیه : لو تزیلوا لعذبنا الذین كفروا منهم عذابا الیما و اگر مؤمنان با كافران ، از هم جدا می شدند، كافران را عذاب دردناكی می كردیم)فتح - 25) سپس افزود: خداوندت ودیعه های با ایمانی در صلب اقوام كافر و منافق داشت ، و علی (ع) هرگز پدرانی را (كه آن ودایع در صلب آنها بود) نمی كشتند، تا آن ودایع ظاهر گردد. و كذلك قائمنا اهل البیت لن یظهر ابدا حتی تظهر ودائع الله عزوجل : و همچنین قائم ما اهل بیت (ع) آشكار نمی شود، تا این ودیعه ها آشكار گردند. یعنی ظهور حضرت قائم (عج) نیاز به یاران مؤمن و پاك دارد، تا چنین افرادی به صحنه نیایند وسائل ظهور آن حضرت ، فراهم نشده است ، پس ‍ باید به زمینه سازی برای ظهور توجه كرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

 پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام به طور اختصاصی به موضوعات مرتبط با امام سوم شیعیان، حضرت سید الشهدا علیه السلام می پردازد و معرفی جهانی آن حضرت و دفاع از مکتب ایشان را به عنوان هدف خود قرار داده است.

شبکه های اجتماعی

 

Template Design:Dima Group

با عضویت در کانال تلگرام سایت جهانی کربلا از آخرین مطالب باخبر شوید .عضویت در کانال تلگرام