ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

http://karballa.ir/images/karballa1/maam03.jpg

الطّالِبُ بِدَمِ الْمَقْتُولِ بِكَربَلا

ابوحمزه ثمالي مي گويد: به حضرت امام محمد باقر (عليه السلام) عرض كردم:
اي فرزند پيامبر (صلي الله عليه وآله وسلم)! آيا شما همه قائم نيستيد و حق را برپا نمي داريد؟ پس چرا تنها حضرت مهدي (عليه السلام) را قائم مي خوانند؟
حضرت فرمودند: چون جدّم حسين (عليه السلام) كشته شد،فرشتگان صدا به گريه و ناله بلند نموده و به خداوند متعال عرض كردند:
پروردگارا! آيا قاتلان بهترين بندگانت و زاده ي اشرف برگزيدگانت را به حال خود وا مي گذاري؟
خداوند متعال به آن ها وحي فرستاد:

اي فرشتگان من! آرام گيريد. به عزّت و جلالم سوگند،از آنان انتقام خواهم گرفت؛هر چند بعد از گذشت زمان ها باشد.
آن گاه پروردگار عالم پرده از جلوي ديدگان آنان كنار زد و امامان از فرزندان امام حسين (عليه السلام) را يكي پس از ديگري به آن ها نشان داد.
فرشتگان از اين منظره،مسرور و شادمان گرديدند و ديدند كه يكي از آن بزرگواران،ايستاده مشغول نماز است.
خداوند متعال فرمود:
با اين قائم (شخص ايستاده) از آنان (قاتلان امام حسين (عليه السلام) انتقام خواهم گرفت.

(دلايل الامامه،طبري، ص 239)

خون خواهي حضرت مهدي (عليه السلام) از قاتلان امام حسين (عليه السلام)

سالار شهيدان حضرت امام حسين (عليه السلام) به فرزند گرا مي شان امام سجاد (عليه السلام) فرمودند:
(سوگند به خدا كه خون من از جوشش باز نمي ايستد تا اين كه خداوند،مهدي را برانگيزد. او به انتقام خون من،از منافقان فاسق و كافر،هفتاد هزار نفر مي كشد). (1)
هروي مي گويد: به حضرت رضا (عليه السلام) عرض كردم: اي فرزند رسول خدا! نظرتان درباره ي اين سخن امام صادق (عليه السلام) كه مي فرمايند: (هر گاه قائم ما قيام كند،بازماندگان قاتلان امام حسين (عليه السلام) به كيفر كردار پدران شان كشته مي شوند) چيست؟
حضرت رضا (عليه السلام) فرمودند: (اين سخن صحيح است).
گفتم: پس اين آيه ي قرآن (ولا تزرو و ارزهٌ أخري) (2) چه معنايي دارد؟
فرمودند:
(آن چه خداوند مي فرمايد صحيح است؛و پس بازماندگان قاتلان امام حسين (عليه السلام)،به كردار پدرانشان خوشحالند و به آن افتخار مي كنند و هر كس از چيزي خشنود باشد،مانند آن است كه آن كار را انجام داده است.
اگر مردي در مشرق كشته شود و مردي ديگر در مغرب به كشته شدن او خشنود باشد،ترد خداوند شريك گناه قاتل است. و اين كه قائم (عليه السلام)،فرزندان قاتلان امام حسين (عليه السلام) را هنگام ظهورش نابود مي سازد،براي اين است كه آنان از كردار پدران شان خشنودند) (3)

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

زیارت عاشورا

پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام به طور اختصاصی به موضوعات مرتبط با امام سوم شیعیان، حضرت سید الشهدا علیه السلام می پردازد و معرفی جهانی آن حضرت و دفاع از مکتب ایشان را به عنوان هدف خود قرار داده است.

تماس با موسسه جهانی کربلا : 692979-91-021

شبکه های اجتماعی

Template Design:Dima Group

با عضویت در کانال تلگرام سایت جهانی کربلا از آخرین مطالب باخبر شوید .عضویت در کانال تلگرام